....
|+| نوشته شده توسط در چهارشنبه چهاردهم آبان 1393  |
 نقدی بر آلبوم پرتگاه سامان جلیلی
پرتگاه عنوان اولین آلبوم مجاز خواننده ی جوان موسیقی پاپ ( سامان جلیلی ) ست . با ذکر چند نکته به بررسی مفصل تک تک قطعات آلبوم پرتگاه می پردازیم.

سامان جلیلی با انتشار قطعاتی در فضای اینترنت و در راس آنها قطعه ی (بهونه) سریعا به موسیقی پاپ معرفی شد و به محبوبیت دست یافت. از بین این کارها بعضا آثار قابل اعتنایی وجود داشت و نوید ظهور یک خواننده ی خوب دیگر در فضای موسیقی پاپ را می داد.  آلبوم پرتگاه در یک نگاه کلی آلبوم متوسط اما امیدوارکننده ای برای سامان جلیلی محسوب می شود . جلیلی اعتنای خوبی نسبت به ترانه دارد ، ترانه هایی که در این آلبوم سروده شده اند عمدتا ترانه های خوبی هستند و تعداد ترانه های ضعیف این آلبوم خیلی کم است. بنابراین از ناحیه ی ترانه که سنگ بنای ساخت هر قطعه ی موسیقیایی ست، ضعف زیادی در این آلبوم مشاهده نمی شود. ملودی های این آلبوم تماما توسط خود سامان جلیلی انتخاب شده اند. سامان جلیلی ملودی های خوب و نسبتا نویی را در بعضی قطعاتی که پیش از این منتشر کرده بود ارائه داده بود اما در این آلبوم ملودی ها در سطح متوسطی هستند. در واقع در اکثر قطعات این آلبوم ملودی خوبی در نظر گرفته شده اما ضعف و قوت هایی در هرکدام وجود دارد که مجموعا اثر هم را خنثی می کنند و یک نتیجه ی متوسط از لحاظ ملودی را می دهند، در بعضی قطعات ملودی ها یکدستی و همخوانی لازم را ندارند. در زمینه ی اجرا، در یک نگاه کلی باید گفت که اجرای خواننده در وضعیت نسبتا خوبی قرار دارد اما گاهی به خصوص در گام پایین شاهد ایراداتی هستیم.  بار اصلی تنظیم این آلبوم را حامد برادران به دوش می کشد و از 13 قطعه این آلبوم تنظیم 8 قطعه را وی انجام داده است ، پوریا حیدری با دو قطعه و انوشیروان تقوی، معین راهبر و کوشان حداد هرکدام با یک قطعه تنظیم کنندگان دیگر این آلبوم را تشکیل می دهند. تنظیم هایی که حامد برادران انجام داده  تنظیم های به نسبت متنوع و نویی از نظر چینش و انتخاب سازها هستند اما در تعدادی از قطعات بعضا از مشکل یکنواختی در خود قطعه رنج می برند و کمک لازم را به قطعه نمی کنند ، حضور وی در این آلبوم می توانست کمتر باشد با این حال در چندین قطعه تنظیم های امیدوارکننده ای را از او شاهد بودیم. یکی از نقاط قوت این آلبوم فضای زیبای آکوستیکی ست که در آن به خوبی احساس می شود.

اما برسیم به نگاهی به تک تک قطعات این آلبوم :

تشویش : این قطعه که به عنوان سر آلبومی انتخاب شده در فضای الکترونیک  و به صورت ترنس تنظیم شده . در هنگام اجرای دو بیت اول مشخص است که این لحن اجرای خواننده برای اجرای این دو بیت مناسب نیست و  در واقع با لحن اجرای خواننده در قسمت بعدی تناسب چندانی ندارد و در کل هم دو بیت مربوط به این قسمت دارای ایرادات وزنی به نظر می رسند ( من التماس میکنم اما تو میخندی / من خیره میمونم چشماتو میبندی / من عاشقت بودم چرا نمیفهمی / نمونده از قلبت برای من سهمی ). پس از اجرای این قسمت در هنگام اجرای قسمت بعدی، صدای خواننده در ابتدا کمی فرود می آید اما ریتم اجرا سریع تر می شود و به تدریج در همین ریتم صدای خواننده اوج می گیرد که این رفتن تدریجی از گام پایین به گام بالا از نکات زیبای اجرا در این قسمت و در کل این قطعه هست (منم که آرومم تویی که لج کردی / تو از همین لحظه راهتو کج کردی / یا اینکه میتونی شبیه سابق شی / نه دل به من میدی نه میخوای عاشق شی / از این همه شاید دچار تشویشم / بمونو با رفتن نکش به آتیشم ). فضا سازی موسیقیایی هم برای این قسمت به نسبت خوب انجام می گیرد. پس از اجرای این قسمت ، قسمت بی کلام میانی با محوریت حضور سه تار ادامه دهنده ی این قطعه ست. حضور سه تار در این قسمت هم در نوع خود جالب است. در ادامه بخش دوم کار هم به روال بخش اول پی گرفته می شود. در کل در این قطعه ترانه در وضعیت چندان خوبی قرار ندارد ، ملودی در وضعیت متوسطی قرار دارد در قسمت ابتدایی نامتناسب و در قسمت ترجیع بند متناسب و زیبا به نظر می رسند. تنظیم در وضعیت نسبتا خوبی قرار دارد.

شعله دار : این قطعه اسلو که در واقع برداشتی از آهنگ عادت با صدای شادمهر عقیلی ست این سوال را ابتدائا در ذهن متبادر می کند که خواننده با چه هدفی این قطعه را در آلبوم گنجانده و آیا از این نترسیده که با توجه به شباهت صدای او با شادمهر و محسن یگانه ممکن است انگ مقلد بودن بیشتر به او بچسبد( چون برخلاف شباهت صدا که یک نقطه ضعف نیست مقلد بودن می تواند یک نقطه ضعف به حساب آید ) یا اینکه منظور دیگری داشته و به این آهنگ علاقه ای ویژه داشته وحتی شاید قصد اثبات این را داشته که اعلام کند با توجه به توانایی ای که در خود دیده از علم کردن اسم شادمهر توسط دیگران در مقابل خود ترسی ندارد. به هر حال این قطعه با محوریت ویولن و با همراهی گیتار آکوستیک شروع می شود و در ثانیه ی 37 اجرای خواننده آغاز می شود ( بیشتر از این آرامشو از روزگار من نگیر ... ) . در این قطعه متوجه توانایی خواننده در اجرا در گامهای بالا می شویم. در کل در این قطعه ترانه در وضعیت قابل قبول و یکدستی قرار دارد، تنظیم متناسبی برای این قطعه انتخاب شده و خواننده هم اجرای خوبی دارد .

چی میشه : در این قطعه شیش و هشت ترکیب نوای باقلاما و سازهای دیگر آغازگر قطعه ست.  پس از این اورتور زیبا اجرای خواننده در ثانیه ی 27 آغاز می شود . ملودی خوبی برای این قطعه انتخاب شده و تنظیم نیز همسو و متناسب با آن حرکت می کند و خواننده هم اجرای موفقی دارد. بعد از اجرایِ بخشِ اولِ این قطعه  و بخشِ بی کلامِ میانیِ اول، خواننده قسمتِ دوم ترانه را اجرا می کند که در این قسمت احساس می شود صدای خواننده به خصوص در ابتدای کمی فرود می آید و کم حجم می شود. بعد از این قسمت، باز شاهد بخش بی کلام هستیم که مشابه همان بخش بی کلام میانی اول است. بعد از این بخش، کار به روال بخش ابتدایی اجرا می شود و بعد از اتمام اجرا، شنونده ی بخش بی کلام انتهایی که مشابه بخش بی کلام ابتدایی ست هستیم که یکی از نکات منفی این قطعه یکنواخت و تکراری بودن همین قسمت های بی کلام است و این یکنواختی به کل قطعه هم سرایت کرده. در کل در این قطعه ، ترانه ترانه ی ساده و متناسبی ست ( دقت کنید سادگی با سطحی بودن متفاوت است ) اجرای خواننده به استثنای قسمت کوتاهی در میانه ی این قطعه در وضعیت خوبی قرار دارد ملودی و آهنگ خوبی برای این قطعه در نظر گرفته شده اما کمبودهایی دارند و در کل هم تنظیم خیلی بهتر از این می توانست کمک کننده ی این قطعه باشد و متاسفانه این اتفاق از ناحیه ی تنظیم آنچنان که باید و شاید نیافتاده است.

حرف دلم : این قطعه با محوریت نوای گیتار اسپنیش آغاز می شود، به تدریج موسیقی پرحجم تر می شود و سپس اجرای خواننده در گام پایین آغاز می شود ( به یادت بیار سکوت و بی کسیمو یادت بیار ... ) اجرای خواننده کمی کم حجم و بریده بریده به نظر می رسد که این مورد چندان مطلوب نیست، در واقع لحن اجرا وملودی ای که برای این قسمت انتخاب شده کاملا انتخاب درستی ست ولی خواننده آنچنان که باید و شاید در درآوردن این لحن موفق نشان نمی دهد . اجرای خواننده دنبال می شود و تدریجا صدای خواننده فراز بیشتری می گیرد تا اینکه در قسمت ( می بخشمت به اون کسی که می پرستی میدمت ...) به اوج می رسد که در این تحول تدریجی اجرای خواننده هم مطلوب تر و قابل قبول تر می شود  تا اینکه می رسیم به قسمت ( می بخشمت تو رو با بغض و گریه ساده می کنم ...) که باز لحظه ای احساس می شود صدای خواننده کم حجم تر از حد انتظار و بریده بریده می شود . بعد از این قسمت بخش بی کلام میانی با محوریت گیتار اسپنیش ادامه دهنده ی کار است و پس از این قسمت مجددا اجرای خواننده آغاز می شود ( سخته برام به اون که با توئه حسادت کنم ...) در این قسمت که به روال بخش اول طی می شود اجرای خواننده مطلوب تر به نظر می رسد. دریک نگاهی کلی در این قطعه با یک ترانه ی خوب و نسبتا قوی روبراه هستیم ملودی خوبی برا این قطعه در نظر گرفته شده ، تنظیم متناسب است اما کمی یکنواخت به نظر می رسد . اجرای خواننده می توانست در گام پایین گیراتر و پرحجم تر باشد.

سر به هوا : اولین چیزی که در این قطعه شش و هشت الکترونیک توجهات را به خود جلب می کند تنظیم این قطعه ست که کاملا بر ملودی و اجرای خواننده سایه افکنده و بیشتر از دیگر ارکان این قطعه به چشم می آید . ملودی این قطعه ملودی معمولی و نسبتا یکنواختی به نظر می رسد به خصوص در زیر این تنظیم ریتمیک و پرحجم .اجرای خواننده نیز نسبتا یکنواخت اما قابل قبول به نظر می رسد. ترانه ی این قطعه ترانه ی ساده ای ست که به علت طولانی بودن متنش ، کمی از یکنواختی حاکم بر ملودی این قطعه کاسته ست .

حبس ابد : نوای سازهای زهی به همراه گیتار آغاز کننده ی این قطعه ست و فضای شبه ترکی استانبولی ای را ذهن شنونده ایجاد می کند. خواننده در ثانیه ی 21 اجرا را در گام پایین به زیبایی با حضور گیتار و در ادامه سازهای زهی و ویولن  آغاز می کند ( نتونستم با این گریه نبودن هاتو بشمارم / تو که نیستی به دست کی همه دنیامو بسپارم / درست از لحظه ی رفتن دلم می خواست که برگردی / دلم پیش تو بود هرجا که تنهایی سفر کردی ) خواننده بیت بعدی را در گام بالاتر و پرحجم تری اجرا می کند که احساس می شود این امر کمی بدون مقدمه صورت گرفته و فضاسازی موسیقیایی درستی در ابتدا برای آن ایجاد نشده  ( واسه حبس ابد خوردن تو زندون تو آمادم / اسیرم کن تو میتونی اسیرت باشم آزادم / عذاب گریه رو بی تو دارم هر لحظه می بینم / به دنیای بدون  تو به این زندگی بد بینم ). پس از این بخش ، قسمت بی کلام میانی با محوریت بوزوکی و در ادامه زهی ها شنیده می شود و پس از آن مجددا خواننده اجرا را پی می گیرد( شده دنیام پُراز پوچی، شده هم مرز تن پوشم / دلم میخواست تو هم باشی تو این دلتنگی همدوشم / به این احساسِ رو به مرگ دارم با عشق نفس میدم / منی که عاشقت بودم تقاص ِ چی رو پس میدم ) که در این بخش مقدمه ی سازی بهتری هنگام رفتن خواننده در گام بالا برای اجرای قسمت ترجیع بند انجام شده و کلا هم اجرای بخش دوم این قطعه مطلوب تر جلوه می کند . پس از اتمام اجرا بخش بی کلام انتهایی خاتمه دهنده ی کار است . در کل در این قطعه ترانه در وضعیت خوبی قرار دارد و تنظیم هم به نسبت تنظیم خوبی ست.

اعتراف : این قطعه ی اسلو که باز در حال و هوای ترکی استانبولی تنظیم شده شروع خوبی دارد . در ابتدا شاهد یک اورتور زیبا هستیم و بعد اجرای خواننده در گام پایین به طرز متناسب و زیبایی شروع می شود ( نفهمیدی راز چشات چه جوری برملا شده / به درد برگشتن من دل تو مبتلا شده ) اما این زیبایی و تناسب ادامه نمی یابد و  در هنگام اجرای بیت بعدی ، صدای خواننده لحظه ای خیلی کم حجم و بی قدرت ظاهر می شود که چندان این امر متناسب و مطلوب نیست ( میشینه پای اعتراف وقتی یه لحظه با منه / تو طفره می ری و چشات حرفشو با من می زنه ) و بعد از این قسمت خواننده اجرای قسمت ترجیع بند را در اوج پی می گیرد که اجرای قابل قبولی جلوه می کند (چی شده که نبودنم برای تو جالب شده / برای تو جالب شده / تموم دنیای تو رو دوری من صاحب شده / دوری من صاحب شده / عجیبه واسه من که تو احساس دلتنگی کنی / برگردی از تصمیمتو بگی به من فکر میکنی ) بعد از این قسمت بخش بی کلام میانی ادامه دهنده ی کار است که متاسفانه این قسمت کار با یک بی سلیقگی همراه شده و همان اورتوراولیه  را در میدل تور(بخش بی کلام میانی) هم به کار برده اند . به هر حال بعد از این قسمت اجرای خواننده مجددا در گام پایین آغاز می شود (موندم چه جوری شد دلت جرات رفتن به تو داد / به ذهنتم خطور نکرد چی ممکنه سرت بیاد / دنیا چه تخفیفی واسه خطای امثال تو داشت / برای جرم دل کشی پیگیرد قانونی نذاشت) این قطعه با اجرای ترجیع بند به نقطه ی پایان می رسد. در این قطعه با یک ترانه ی قوی روبرو هستیم و در مابقی ارکان این قطعه شاهد ضعف و قوت هایی در نقاط مختلف این قطعه هستیم که نقاط قوت البته چربش بیشتری دارند . در کل این قطعه یکی از حیف شده های این آلبوم است و به راحتی می توانست بهتر از این باشد .

بهونه : تنظیم مجدد یک قطعه که با اقبال قبلی روبرو شده همواره کار سختی محسوب می شود ، به خصوص اگر این قطعه همان قطعه ای باشد که باعث بر سر زبان افتادن نام یک خواننده شده . بهونه قطعه ی هیتی بود که سامان جلیلی به سرعت با این قطعه به محبوبیت رسید و جلیلی  اینک این قطعه را با تنظیم جدید در آلبوم خود قرار داده . نکته ی جالب در این قطعه که از همان آغاز شاهد آنیم استفاده از عود و در ادامه گیتار آکوستیک در تنظیم جدید است که حالت زیبایی را در این قطعه به وجود آورده اند بعد از شنیدن این اورتور زیبا اجرای خواننده در ثانیه ی 15 در گام پایین آغاز می شود که در ابتدای اجرا، موسیقی زیر می توانست متنوع تر و پرحجم تر باشد در این قسمت به تدریج صدای خواننده به اوج می رود و سپس خواننده ترجیع بند معروف این قطعه ( نری بگی بی حیا بود ... )  را به زیبایی به اجرا در می آورد بعد از این قسمت بخش بی کلام میانی به زیبایی ادامه دهنده ی کار است و مجددا اجرای خواننده آغاز می شود بخش دوم اجرا باز بهتر از بخش اول به نظر می رسد . بعد از اتمام این بخش دوباره شاهد قسمت بی کلام میانی هستیم . در ثانیه ی 2:04 اجرا مجددا با منقطع خوانی هایی از خواننده شروع می شود و سپس با اجرای ترجیع بند این قطعه به پایان می رسد.

کلنجار : اورتور این قطعه برای شنونده این ذهنیت را ایجاد می کند که با قطعه ای جدی و پرحجم روبرو هستیم و وقتی نوبت به اجرا می رسد در ابتدا هم شاهد این اتفاق هستیم ( من این حرفا سرم نمیشه منو قانع کن میمونی / از تو دست بر نمیدارم خودت خوب اینو میدونی ) و بعد از اجرای این قسمت به طرز اشتباهی بلافاصله صدای خواننده فرود می آید و آن حس اولیه را از بین می برد که البته دوباره فورا خواننده به اوج می رود و قطعه باز شکل منظمش را به خود می گیرد ( هی کلنجار نرو بسه روی سیم آخرم من / حرف دیوونگی باشه از تو دیوونه ترم من ) بعد از این قسمت ، خواننده قسمت بعدی را به خوبی اجرا می کند (چی نصیبت میشه از این دل بریدن دل شکستن / که میخوای با این جدایی بگیری منو از من / منصرف شو از گذشتن از منو شعله کشیدن / من به آتیش میکشونم همه دنیا رو بری بی من ) البته در ابیات همین قسمت شاهد ایرادات وزنی هستیم که خواننده را هم در اجرا به زحمت انداخته که این موضوع در قسمت های (بگیری منو از من )و (همه دنیا رو بری بی من) مشهود است . تنظیم با محور زهی ها از نکات بسیار زیبای این قطعه است . بعد از بخش اول ، بخش بی کلام میانی با محوریت ویولن و زهی ها شروع شده و بعد از این قسمت مجددا خواننده اجرا را از سر می گیرد( من که پای تو نشستم کوه ِ درداتو شکستم / پا نذار رو قسمی که پیش چشمات با تو بستم / حرف من اینه بفهمی رفتنت عینه تگرگه / زندگی وقتی نباشی زندگی نیست خود مرگه ) در این بخش قطعه منظم تر به نظر می رسد . این قطعه هم از جمله قطعات حیف شده ی این آلبوم است و با تغییرات کوچکی می توانست از اینی که هست بهتر باشد. خواننده در این قطعه  از نظر اجرا موفق ظاهر شده ، تنظیم پا به پای ملودی پیش رفته و با آن متناسب است. ترانه ترانه چندان قوی ای هم نیست ولی با کلیت این قطعه همخوان است .

دست بردار : این قطعه در فضای شیش و هشت اسلو طی می شود . ملودی ساده ، یکنواخت و البته زیبایی برای این قطعه در نظر گرفته شده که البته می توانست فراز و فرود بیشتری را در بگیرد. تنظیم در این قطعه بسیار زیبا و متناسب کار شده است . نقش زهی ها گیتارها و ویولن  در این قطعه برجسته و گوش نواز است . در کل خواننده هم در اجرا نسبتا موفق ظاهر می شود. در کل این قطعه در وضعیت قابل قبولی قرار دارد .

به جون تو : اجرای خواننده از همان ابتدا در حالت زیبا و متناسب با حضور زهی ها و گیتار اسپنیش آغاز می شود و فضای خلوت ابتدایی فرصت عرض اندام به خواننده داده است . از ثانیه ی 48 موسیقی به طور واضح تری وارد کار می شود و سپس مجددا خواننده شروع به اجرا می کند و به خوبی ملودی قسمت های مختلف این قطعه را به اجرا در می آورد . در بخش بی کلام میانی شاهد حضور بوزوکی هستیم که چندان هم این حضور نسبت به بخش اول متناسب  نیست اما از لحاظ  مقدمه سازی برای قسمت بعدی اجرا حضور موثری دارد . در کل از بخش بی کلام میانی به این طرف تا رسیدن به اجرای مجدد قسمت ترجیع بند گویا با یک فضای دیگر مواجهیم و این تغییر فضا در ملودی و تنظیم چندان هم جالب نیست. در کل در این قطعه صدای خواننده بیشتر از عناصر دیگر به چشم می آید . تنظیم در قسمت های مختلف خوب کار شده ولی در کلیت قطعه چندان هماهنگ نیست و یک  دلیلش به تغییر ملودی بر می گردد به خصوص تغییر نه چندان مطلوب در بخش دوم اجرا.

حالم بده : در این آلبوم که کمبود آهنگ هاوس یا ترنس در آن احساس میشد شاید قطعه حالم بده که پیش از این منتشر شده بود برای جبران این کمبود به آلبوم اضافه شده. به هر حال این قطعه در وضعیت خوبی قرار دارد.

مرد : قطعه ی انتهایی آلبوم بر خلاف سایر قطعات این آلبوم که در فضایی کاملا عاشقانه می گذشتند در فضای دیگری می گذرد . سامان جلیلی پیش از این قطعه ی حقیقت های امروز را در فضایی که مخاطب ترانه مستقیما معشوق نبوده اجرا کرده است. به هر حال جای این چنین قطعاتی و همچنین قطعاتی با مضامین اجتماعی در آلبوم های پاپ خالی به نظر می رسد . اورتور این قطعه با محوریت گیتار اسپنیش و در ادامه ی زهی ها تا ثانیه ی 26 ادامه می یابد ودر این لحظه اجرای خواننده در گام پایین آغاز می شود ( سرتو بالا بگیر مثل قلبت مرد باش / عاشق بغضت بمون تکیه گاه درد باش/  شونه هاتو مثل کوه زیر دنیا خم نکن / نعره های آسمونو از نگاهت کم نکن ) در هنگام اجرای دو بیت بعدی خواننده به گام بالا می رود که این نوع اجرا متناسب تر با فضای ترانه ی این قطعه جلوه می کند ( مثلِ توفان بی رحم مثلِ موج صخره کوب / مشت های خستتو به قلب خستگی بکوب / اگه دریاست غمت صبر ساحل رو ببین / بی قراری ها رو از قلب این دریا بچین ). بعد از این قسمت بخش بی کلام میانی ادامه دهنده کار است و پس از آن خواننده اجرا را از سر می گیرد در ابتدا صدای خواننده احساس می شود کمی بیش از حد کم حجم می شود اما در ادامه روند درست خودش را پی می گیرد ( مثل بارون گریه کن وقتش اما بی صدا / نبض آزادی باش بعد مرگِ پیله ها / ایستادن ها رو از خاک افتادن بگیر / مثل ِ عقاب در اوج باشو ایستاده بمیر ) بعد از این قسمت ، خواننده با لحن متفاوت تری اجرا پی می گیرد (خم به ابروهات نیار وقتی از غصه پُری / وقتی با دست ِ رفیق از پشت خنجر میخوری / زخم دنیا رو بذار نشونه روی شونه هات / خودتو مرد بدون با همه ی نشونه هــــــــات ) . در یک نگاه کلی این قطعه هر چند که آنچنان که باید و شاید هم در نیامده اما حضور ارزشمندی در این آلبوم دارد . ترانه ترانه ی قوی بوده و در صورت همراه شدن با یک ملودی و متعاقبا تنظیم بهتر می توانست از قطعات شاخص این آلبوم به حساب آید .

* قطعاتی که سامان جلیلی پیش از انتشار این آلبوم منتشر کرده بود عبارت اند از (عشق من، کار من نیست، کاری به کارم نداری، زمونه، بیقرار، تاوان، کار چشمات، بهونه، رفیق نیمه راه، آخرین نفس، حس آرامش، حال خراب این روزات، فرصت زندگی، حقیقت های امروز، سردرگم، چرا، حصار، بازیچه، مجازات، حواست نیست، تردید، آرامش، حالم بده، دوست دارم، خیال و احساس آواره )

نویسنده : مسعود مرعشی

توضیح : مطلب نوشته شده صرفا نظر شخصی و سلیقه ای نویسنده بوده و به معنای نظر جمعی نویسندگان وبلاگ نمی باشد.

|+| نوشته شده توسط در جمعه چهارم مهر 1393  |
 دانلود آهنگ های کاور آلبوم خوشبختی حمید عسکری به همراه آهنگ اصلی آنها

سه اهنگ از آلبوم خوشبختی حمید عسکری (خیلی دوست دارم  ٬ تقاص و سوءظن) کاور آهنگ خوانندگان دیگر هستند . در این پست ما این سه آهنگ را به همراه آهنگ اصلی آنها که به ترتیب آهنگهای چک گوندر با صدای مصطفی صندل ٬ لو بصف عینی با صدای سیرین عبدالنور و بعشق روحک با صدای مروان خوری و الین لحود می باشند را برای دانلود قرار دادیم .

برای دانلود آهنگ خیلی دوست دارم با صدای حمید عسکری روی لینک زیر کلیک کنید :

خیلی دوست دارم

 

برای دانلود آهنگ چک گوندر با صدای مصطفی صندل( کاور آهنگ خیلی دوست دارم )روی لینک زیر کلیک کنید :

چک گوندر

 

برای دانلود آهنگ تقاص با صدای حمید عسکری روی لینک زیر کلیک کنید :

تقاص

 

برای دانلود آهنگ لو بصف عینی با صدای سیرین عبدالنور( کاور آهنگ تقاص )روی لینک زیر کلیک کنید :

لو بصف عینی

 

برای دانلود آهنگ سوءظن با صدای حمید عسکری روی لینک زیر کلیک کنید :

سوءظن

 

برای دانلود آهنگ بعشق روحک با صدای مروان خوری و الین لحود( کاور آهنگ سوءظن)روی لینک زیر کلیک کنید :

بعشق روحک

 

پی نوشت : استفاده از آهنگ خوانندگان دیگر کار غیر مرسوم و اشتباهی نیست . اما حضور همزمان سه قطعه کاور دریک آلبوم اتفاق عجیبی بود که در آلبوم خوشبختی حمید عسکری شاهدش بودیم . حضور نهایتا یک قطعه ی کاور در یک آلبوم امری طبیعی و مرسوم است .

 

 

|+| نوشته شده توسط در دوشنبه دوازدهم خرداد 1393  |
 دانلود آهنگ زیبای برگرد با صدای شهره
برای دانلود آهنگ زیبای برگرد با صدای شهره روی لینک زیر کلیک کنید :

دانلود آهنگ برگرد از شهره

 

داره کم کم نفسم میگیره برگرد

داره عطرت از تو خونه میره برگرد

...

|+| نوشته شده توسط در شنبه سی ام فروردین 1393  |
 معرفی برترین آلبوم های مجاز موسیقی پاپ 92 به همراه معرفی برترین قطعات این آلبوم ها

در این پست می خواهیم به معرفی برترین آلبوم های مجاز موسیقی پاپ سال 92 از دیدگاه وبلاگ جوانان مشرقی بپردازیم و هم چنین به معرفی بهترین قطعات موجود در این آلبوم ها .

آلبوم هایی که در جریان این کار مورد بررسی قرار گرفتند شامل 30 آلبوم بودند که هر چند کل آلبوم های منتشره در سال 92 را پوشش نمی دهد اما به هر حال تعداد آلبوم ها و آلبوم هایی که مورد بررسی قرار گرفته اند برای این انتخاب قابل قبول محسوب می شود.

اما بهترین آلبوم های منتشره ی موسیقی پاپ در سال 92 به انتخاب وبلاگ جوانان مشرقی به این شرح هستند :

مهدی یراحی ( امپراطور )

حامی ( یک لحظه عاشق شو )

مازیار فلاحی ( لعنت به من )

میثم ابراهیمی ( نبض )

فرزاد فرزین ( شخصی )

 

در ادامه سعی کردیم بهترین آهنگ های هر کدام از این 30 آلبومی را که مورد بررسی قرار گرفته ، خدمت شما معرفی کنیم ( توضیح : ذکر قطعات یک آلبوم پیش از ذکر قطعات آلبوم دیگر به معنی برتری آن قطعه نمی باشد و هم چنین ذکر تعداد بیشتری از قطعات یک آلبوم در مقایسه با آلبوم دیگر لزوما به معنی برتری آن آلبوم نمی باشد . )

مهدی یراحی ( امپراطور ) : عطر تو ، امپراطور ، دیدار ، میراث ، مسافر پاییزی ، از خودت خبر بیار ، با هم نبودیم ، سازش ، زمستون ، هر جای دنیایی ، فراموشی

فرزاد فرزین ( شخصی ) : برگرد ، هدفون ، ای وای ، شخصی ، فکرتو ، ماه عسل ، صلح جهانی ، today ، one more chance

حامی ( یک لحظه عاشق شو ) : یک لحظه عاشق شو ، گلایه ، تقویم ، خواب سیاه ، تماشاییم ، دیوونگی ، پرواز ممنوع ، طلایه دار

میثم ابراهیمی ( نبض ) :  خونه ی فیروزه ای ، مکث تو ، ته تنهایی ، نبض ، بلاتکلیفی ، درد و دل ، خداشاهده

مازیار فلاحی ( لعنت به من ) : مترسک ، عکس یادگاری ، یه روز صافی یه روز ابری ، آخرین نفس ، لعنت به من ، یلدا

زانیار ( 28 ) : فکر بکر ، تو اگه بخوای ، دوراهی ، گریه م گرفت ، ریسک

بنیامین ( 93 ) : جادوگر گیسو ، هفته عشق ، یه خونه ، آشوب

رضا رویگری ( کازابلانکا ) : بغض ، شیرین و فرهاد ، صحنه ، کازابلانکا

صادق نورانی ( توقف ) : پاییز ، توقف ، پایان ، شب سرد

سعید مدرس ( ساحل چمخاله ) : ساحل چمخاله ، عاشق که باشی ، مثلث برمودا ، نه دیگه

حمید عسکری ( خوشبختی ) : بزن بارون ، آهنگی که دوست داشتی ، عشق یک طرفه

علی لهراسبی ( روبات ) : دلهره ، دیوار ، من دیگه خسته شدم

روزبه نعمت اللهی ( داروگ ) : مست و دیوانه ، شبم سیاه روزم سیاه ، تردید

شهرام شکوهی ( کولی عاشق ) : توبه شکستم ، شب و بارون ، عاشقان

ایرج و امیر احسان فدایی ( من واستاد ): درو ببند پشت سرت ، گنج قارون ، حق به حقدار میرسه

محسن یاحقی ( گله ) : خیال خوب ، حواسم هست حواست نیست ، گله

رضا یزدانی ( ساعتا خوابن ) : یخبندونای قطبیه چشمات ، کسی از ما جهان آرا نمیشه

مهرزاد خواجه امیری ( سایه سوم ) : دارم می میرم ، آخرین لحظه

بابک جهانبخش ( اکسیژن ) : اکسیژن ، خونه

علیرضا قرایی منش ( یه حالی دارم این روزا ) : چقدر از دور زیبایی ، زیبای خفته

امین حبیبی ( وقتی به تو فکر می کنم ) : بیقرار ، فدای تو چشام

راهی محتشمی ( بن بست ) : غم نان ، ایران زمین

سعید عرب ( دریا ) : باور ، دریا

گروه سون ( دوست دارم ) : نفس

امین رستمی ( شش ) : بارون

شهاب رمضان ( جشن تنهایی ) : غم عشق

امیر یگانه ( بی تابی ) : حس

مهدی یغمایی ( یه دنیا حرف ) : یه دنیا حرف

میلاد کیانی ( یه جور دیگه ) : مادر

علی زارعی ( چطور بفهمونم ) : چطور بفهمونم

لطفا شما هم نظرات خودتون رو در این مورد بیان فرمایید .

فرهاد بهرامی و مسعود مرعشی و دیگر اعضای گروه جوانان مشرقی

 

به زودی : قرار دادن آهنگ هایی که در این پست به عنوان بهترین آهنگهای هر آلبوم انتخاب شده اند برای دانلود .

|+| نوشته شده توسط در چهارشنبه بیست و هفتم فروردین 1393  |
 دانلود آهنگ های به من نگو دوست دارم و دل دیوونه از داریوش
به درخواست دوستان دو تا از آهنگ های قدیمی و صاف و ساده و خاطره انگیز داریوش رو برای دانلود قرار دادیم :

برای دانلود آهنگ به من نگو دوست دارم از داریوش روی لینک زیر کلیک کنید :

دانلود آهنگ به من نگو دوست دارم

به من نگو دوست دارم که باورم نمیشه / نگو فقط تو رو دارم که باورم نمیشه

 

برای دانلود آهنگ دل دیوونه از داریوش روی لینک زیر کلیک کنید :

دانلود آهنگ دل دیوونه

چی میشه گفت به این دل دیوونه / هر چی میگم باز میگیره بهونه

 

در هفته های آینده باز هم آهنگ های بیشتری از داریوش برای دانلود قرار میدیم .

|+| نوشته شده توسط در سه شنبه نوزدهم فروردین 1393  |
 نقد و بررسی آلبوم ساحل چمخاله با صدای سعید مدرس

در این پست به بررسی آلبوم ( ساحل چمخاله ) با صدای سعید مدرس خواهیم پرداخت . در یک نگاه کلی این آلبوم از جمله ی آلبوم های متفاوت سال 92 محسوب میشود . در این مجموعه تنظیم ها بسیار قوی ظاهر شده اند و به لحاظ موسیقی و تنظیم این آلبوم در سطح بالایی قرار دارد . خواننده هم صدای لازم برای اجرا را داراست و صدای متفاوت و گیرایی را از خود به عرضه میدارد . اما به نظر می آید نقطه ضعف این آلبوم را باید در ملودی های آن جستجو کرد . در کل ملودی ها آنچنان که باید و شاید دلنشین نیستند و حالت یکنواختی هم دارند . در بعضی از جاها تکلف بیهوده ای در مورد ملودی ها و لحن اجرای خواننده اعمال شده و حس می شود که خواننده لقمه را الکی دور سر چرخانده . باید به خواننده این نکته را یادآور شد که هر چقدر مخاطبین از کارهای سر دستی و ساندویچی این روزهای موسیقی پاپ  خسته شده اند به همان میزان تکلف و پیچیدگی زائد و حشو برای آنها ناگوار است. در این آلبوم تنظیم ها قوی و قابل فهم هستند و ترانه ها هم نسبتا قابل قبول هستند و اجرای خواننده هم همان گونه که عنوان شد اجرای خوب ، نافذ و گیرایی ست  اما ملودی ها و لحن اجرای خواننده با اینکه چندان هم پیچیده نیستند اما حالت تکلف آمیزی  به خود گرفته اند و این چندان برای مخاطب دلپذیر نیست که یک چیز ساده را اینجور پیچیده به خورد آنها بدهند . جدا از این مسئله لحن اجرای خواننده در تعدادی از قطعات خیلی یکنواخت به نظر می رسد و انگار خولننده از ابتدا تا انتهای قطعه فراز و فرود محسوسی نداشته است  . این امکان وجود دارد که بدون اینکه خواننده در دام کارهای  تکراری ، کلیشه ای و عامه پسند  کنونی موسیقی پاپ گرفتار شود با حفظ همین سبک و استایل فعلی خود و در یک قالب متفاوت کارهایی ارائه دهد که طیف بیشتری از مخاطبین را به خود جذب کند . به هرحال آلبوم ساحل چمخاله البوم محترمی ست و با نگاهی به این آلبوم و رفع نقایص موجود  ، می توان بسیار امیدوارانه در انتظار کارهای آتی سعید مدرس نشست .

در ادامه به بررسی تک تک قطعات آلبوم به صورت مختصر می پردازیم :

 ساحل چمخاله : تنظیم این قطعه که در فضای ترنس کار شده نوید آلبومی قوی و متفاوت به لحاظ موسیقی و تنظیم را می دهد . موسیقی این قطعه موسیقی رها و زیبایی ست و خواننده هم اجرای متفاوت و گیرایی را نشان می دهد . ترانه در این قطعه ترانه ی بدی نیست ولی یکپارچگی لازم به لحاظ محتوایی را ندارد . ملودی ملودی زیبایی ست با این حال لحن اجرای خواننده در بعضی جاها متناسب با متن ترانه در آن قسمت ها نیست  به عنوان مثال جایی که ترانه می گوید : ( از روی لبخندت حرفاتو می خونم / حسی رو که داری عمقشو می دونم ) یا جایی که می گوید ( ساحل و بارون و چتری که می بندیم از ته قلبمون به غم ها می خندیم ) انتظار شنونده این است که ملودی و لحن اجرای خواننده با توجه به فضای مثبت این قسمت ها حس بهتری به آنها بدهد اما این اتفاق نمی افتد . با یک تغییر  و جابجایی کوچک در ابیات ترانه و متناسب کردن لحن اجرای خواننده با قسمت های مختلف ترانه ( ضمن حفظ ملودی فعلی) میشد وضعیت بسیار بهتری برای این قطعه به وجود آورد  . علی ای حال این قطعه ، نسبتا موفق جلوه می کند .

عاشق که باشی : این کار در یک فضای اسلو تنظیم شده . موسیقی و تنظیم زیبایی دارد . اجرای خواننده به خصوص در قسمت ترجیع بند موفق ارزیابی می شود .ملودی هم ملودی زیبایی ست . ترانه ترانه ی ساده ای ست و در فضایی کاملا مثبت می گذرد . میشود احساس کرد که ترانه ترانه ی متناسبی  با این قطعه نیست و در کل هم ترانه ترانه ی خوبی نیست . به خصوص در قسمت ترجیع بند این قسمت از ترانه که می گوید ( تو حتی تو شبای دلتنگی قشنگی ) ناهمگون و بی معنی جلوه میکند و در کنار موسیقی و ملودی و اجرای عالی این قسمت توی ذوق می زند . صرف نظر از ترانه ی این کار ، این قطعه در وضعیت موفقی قرار دارد .

مثلث برمودا : این قطعه در یک فضای راز آلود و متناسب با نام ترانه آغاز می شود و تنظیم هم در همین راستا به زیبایی و متناسب انجام شده و پیش زمینه های قبل از اجرای خواننده در قسمت های مختلف این قطعه به خوبی مهیا شده و در حین اجرا هم تنظیم مناسب است . بخش بی کلام میانی با محوریت گیتار الکتریک هم مقبول و زیبا کار شده است . در ترانه تعابیر خوبی با محوریت تشابه با مثلث برمودا آمده و در کل ترانه ترانه ی خوبی ست ، البته بی ایراد نیست و احساس می شود ایراد وزنی در بعضی جاها وجود دارد . ملودی جای کار بیشتری داشت و میشد فراز و فرودهای بیشتری در آن لحاظ کرد و در وضعیت فعلی لحن اجرای خواننده نسبتا یک نواخت جلوه می کند . در کل می توان گفت این قطعه در وضعیت نسبتا موفقی قرار دارد .

بارون یکریز : تنظیم این قطعه با محوریت گیتار انجام شده . ترانه ترانه ی زیبا و تصویری ای هست ( بارون یکریز و هوای ابری ، یه پنجره که رو به کوچه بازه / از اون دقایقی که ساده میشه آدم به یه غریبه دل ببازه ) اما ترانه ترانه ی کوتاهی ست و می توانست طولانی تر از این باشد . تنظیم متناسب با ترانه ست اما تنظیم کاملا هماهنگ با ملودی نیست و در بعضی جاها ناهماهنگی بین این دو به چشم می خورد با این حال باز هم  تنظیم در وضعیت خوبی قرار دارد . در کل هم به قطعه می توان به چشم یک قطعه ی نسبتا موفق نگاه کرد .

تبانی : ترانه در این قطعه ترانه ی نسبتا خوبی ست . ملودی این قطعه ملودی مناسبی نیست و لحن اجرای خواننده کاملا یک نواخت جلوه می کند و فراز و فرود خاصی ندارد و در چنین شرایطی تنظیم هر چند در وضعیت خوبی قرار دارد و ریزه کاری های خوبی هم در آن به کار رفته ولی نمی تواند ضعف کلی این قطعه را بپوشاند . در مجموع این قطعه ، قطعه ی متوسطی محسوب میشود .

برو : ترانه در این قطعه ترانه ی ساده ای ست ( دقت داشته باشید سادگی در اینجا با سردستی بودن تفاوت دارد ) و ایراد وزنی هم ندارد اما باز هم ترانه ی کوتاهی ست و جوابگوی یک قطعه ی چهار دقیقه ای نیست . ملودی فقط در قسمت ترجیع بند ملودی زیبایی درآمده و در کل این ملودی ملودی متناسبی به خصوص با ترانه نیست و انتظار شنونده را نسبت به هماهنگی حسی آن با ترانه و تنظیم این قطعه برآورده نمی کند .

بهونه ی بارون : ترانه ترانه ی نسبتا خوبی ست. ملودی می توانست دلنشینتر از اینی باشد که هست و خیلی دلنشین نیست . تنظیم در وضعیت نسبتا خوبی قرار دارد . در کل این قطعه در وضعیت متوسطی قرار دارد .

زندگی زیباست : کار در ابتدا با یک ریتم موسیقیایی تند و در فضای الکترونیک شروع می شود و به مرور و با شروع اجرای خواننده  این ریتم کندتر و کمرنگ تر می شود . تنظیم زیبا کار شده اما در بعضی جاها حس می شود از لحاظ ریتمی سازگاری چندانی با ملودی ندارد . ترانه ترانه ی ساده ، قابل فهم و مثبتی ست . اما یک نکته در هنگام اجرای ( ... بهش بگی خداحافظ ) معلوم نیست چرا خواننده خداحافظ را درست ادا نمی کند ( انگار – حا – از خداحافظ حذف شده و خیلی کمرنگ به نظر میرسد ) . به هر حال در کل ،  این قطعه هم از جمله قطعات نسبتا موفق آلبوم ساحل چمخاله محسوب می شود .

عیبی نداره : ملودی این قطعه در نیامده . ترانه ترانه ی ضعیفی ست و رو ملودی تاثیر منفی گذاشته . لحن اجرای خواننده هم یک نواخت است . در مجموع این قطعه ، قطعه ی ضعیفی ست .

نه دیگه :  ملودی این قطعه خوب در آمده و اجرای خواننده هم موفق ارزیابی می شود . تنظیم متناسب و هماهنگ جلوه می کند اما جای کار بیشتری داشت . در مجموع این قطعه نسبتا موفق ارزیابی می شود .

پایان دنیا : ترانه و ملودی در این قطعه در وضعیت نسبتا خوبی قرار دارند . تنظیم هم متناسب است . این قطعه هم در کل قطعه ی نسبتا خوبی ست .

 

 نویسنده : مسعود.م

مطلب فوق صرفا به سلیقه و نظر شخصی نویسنده بر میگردد و به معنای نظر جمعی نویسندگان وبلاگ نیست.

درج این مطلب با ذکر نام وبلاگ و نویسنده مانعی ندارد .

|+| نوشته شده توسط در یکشنبه دهم فروردین 1393  |
 دانلود آهنگ بچه های ایران ( بچه ها این نقشه ی جغرافیاست ... ) از داریوش اقبالی ب همراه متن ترانه
به درخواست یکی از خوانندگان وبلاگ آهنگ بچه های ایران از داریوش اقبالی رو تو این پست برای دانلود قرار دادیم . امیدواریم مورد توجه قرار بگیره . 

برای دانلود آهنگ دکلمه ای بچه های ایران ( بچه ها این نقشه ی جغرافیاست ... )با صدای داریوش اقبالی روی لینک زیر کلیک کنید :

دانلود آهنگ بچه های ایران

بچه ها اين نقشه ی جغرافياست

بچه اين قسمت اسمش آسياست 

شكل يك گربه در اينجا آشناست 

چشم اين گربه به دنبال شماست 

بچه ها اين گربه هه ... 

ايران ماست

بچه ها اين سرزمين نازنين 

دشمن بسيار دارد در كمين 

داغ دارد هم به دل هم بر جبين

بوده نامش از قديم ايران زمين 

يادگار پاك قوم آرياست 

بچه ها . بچه ها 

از هر گروه و هر نژاد 

دست اندر دست هم بايست داد

فارق از هر زنده باد و مرده باد 

سر براه مملكت بايد نهاد 

مام ميهن عاشق صلح و صفاست 

بچه ها اين پرچمه خيلي قشنگ

پرچم سبز و سفيد و سرخ رنگ 

هم نشان از صلح دارد هم ز جنگ 

خار چشم دشمنان چشم تنگ 

افتخار ما به آن بي انتهاست 

بچه ها اين خانه اجدادي است 

گشته ويران تشنه آبادي است 

خسته از شلاق استبدادي است 
مرحم دردش كمي ...

آزادي است 

مرحم دردش كمي آزادي است 

بچه ها اين كار فرداي شماست 

اين كار فرداي شماست 

|+| نوشته شده توسط در یکشنبه دهم فروردین 1393  |
 دانلود موزیک ویدیو بسیار زیبای کوچه های خاطره با صدای سعید شهروز
برای دانلود موزیک ویدیو بسیار زیبای کوچه های خاطره با صدای سعید شهروز به آدرس زیر بروید 

http://www.aparat.com/v/cZfMo

|+| نوشته شده توسط در جمعه یکم فروردین 1393  |
 دانلود آهنگ و کلیپ Adi Yok با صدای گونل به همراه متن ترانه و ترجمه و تلفظ فارسی
برای دانلود آهنگ و کلیپ بسیار زیبای  Adi Yok با صدای خانم  گونل روی لینک های زیر کلیک کنید :

دانلود آهنگ Adi Yok

 دانلود کلیپ Adi Yok

در زیر قسمتی از متن ترانه و ترجمه و تلفظ فارسی این آهنگ بسیار زیبا را می توانیذ مشاهده کنید .

برای مشاهده متن کامل این آهنگ و همچنین ترجمه و تلفظ کامل آن به ادامه مطلب بروید .

 

Sevgilim bu nasıl aşk hikayesi

عزیزم این چه قصه ی عشقیه که

سِوگیلیم بو ناسُل اشک هی کایَسی

Ne sen varsın ne ben varım

نه تو هستی و نه من

نِ سَن وارسِن نَ بَن وارِم

Baktım senli benli sayfalara

صفحه ی من وتو رو نگاه کردم

بَکتُم سَنلی بَنلی سای فالارا

Yazdığımız herşey yarım

دیدم چیزهایی که نوشتیم همه اش نصفه مونده

یازدی مُز هَر شَی یارُم

 ...

 برای مشاهده متن کامل این آهنگ و همچنین ترجمه و تلفظ کامل آن به ادامه مطلب بروید .


ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط در جمعه نهم اسفند 1392  |
 نقدی بر آلبوم خوشبختی با صدای حمید عسکری / خوشبختی در کما
خوشبختی عنوان چهارمین آلبوم مجاز حمید عسکری ، بعد از مجموعه ی کماهاست . در این آلبوم حمید عسکری بیشتر به سمت کارهای آکوستیک در مقایسه با کارهای الکترونیک رفته که این می تواند نکته ی مثبتی برای او باشد . اما در یک نگاه کلی آلبوم در وضعیت متوسطی قرار دارد و پیشرفتی برای حمید عسکری محسوب نمی شود . حضور سه قطعه ی کاور هم از نکات تعجب برانگیز این آلبوم محسوب می شود . همچنان آلبوم کما ۱ را می توان بهترین آلبوم این خواننده قلمداد کرد .  در ادامه به بررسی اجمالی قطعات  این آلبوم می پردازیم :

خیلی دوست دارم : این قطعه که به عنوان سر آلبومی انتخاب شده برگرفته از آهنگ چک گوندر( Cek Gonder ) با صدای مصطفی صندل ( Mustafa Sandal) خواننده ی ترکیه ای هست و گیتار نقش محوری در این آهنگ دارد . ملودی به خودی خود ملودی زیبایی ست  ولی در اینجا که باید ترانه بر اساس ملودی سروده شده و روی ملودی سوار شود با ترانه ی ضعیف و سر دستی ای روبرو هستیم که ارزش کار را بسیار پایین آورده . با وجود این ترانه ی ضعیف ، اجرای خواننده نسبتا متناسب و هماهنگ جلوه می کند . اما در مجموع به این قطعه با توجه به کاور بودن آهنگ و ضعف ترانه نمی توان نمره ی خوبی داد و انتخاب این قطعه به عنوان سر آلبومی انتخاب خوبی نبود .

آهنگساز : حمید عسکری ، تنظیم کننده : شهاب اکبری ، ترانه سرا : حمید عسکری

خداحافظ عشق من : نوای زیبای ویولن آغازگر این قطعه  است و در ثانیه ی 23 اجرای خواننده آغاز می شود . ملودی و لحن اجرای خواننده ، ملودی و لحن اجرای رامی صبری خواننده ی مصری ، در آهنگ ( کلمه ) را به یادها می آورد . به هر حال این قطعه ملودی زیبایی دارد . اما باز هم یک ترانه ی ضعیف در این قطعه شنیده می شود که البته این بار زیر سایه ی ملودی و تنظیم قرار گرفته و کمتر از مورد قبل به کار ضربه وارد کرده .

آهنگساز : حمید عسکری ، تنظیم کننده : شهاب اکبری ، ترانه سرا : حمید عسکری

هوای گریه : این قطعه با محوریت گیتار شروع می شود و در این کار  شاهد یک شیش و هشت اسلو هستیم . این قطعه تنظیم ساده و نسبتا تکراری و در عین حال متناسب و هماهنگی دارد. ملودی و تنظیم این قطعه با اینکه چندان جدید هم به نظر نمی رسند اما دل نشین و مقبول هستند . اجرای خواننده نیز به خصوص در گام بالا موفق ارزیابی می شود . ترانه با اینکه ترانه ی خیلی خوبی هم نیست ولی باز خیلی بهتر از دو ترانه ی قبلی ست . ( وضعیت این قطعه : متوسط رو به بالا )

آهنگساز : حمید عسکری ، تنظیم کننده : محمد مجرلو ، ترانه سرا امیر بذرافشان

بزن بارون : این قطعه با توجه به نامش و در حالتی تکراری با افکت باران آغاز می شود . قطعه در فضای اسلو دنبال می شود . نوای گیتار آغاز کننده ی کار است و در ادامه صدای زهی ها هم همراه آن شنیده می شود . اجرای خواننده در ثانیه ی 35 شروع می شود و خواننده با صدایی خسته و متناسب با ترانه شروع به اجرا می کند ( بزن بارون ، ببار آروم ، به روی پلکای خسته م / بزن بارون ، تو میدونی ، هنوزم یاد اون هستم ) در بیت بعدی صدای خواننده فراز بیشتری در ابتدا می گیرد ( با اینکه رفت و پژمردم ، هزار بار از غمش مردم ) و بعد دوباره صدای خواننده فرود می آید ( ولی بازم دوسش دارم ، فکرش تنها نمیذارم ) و این فراز و فرودها از جمله نقاط زیبای این قطعه هست . بخش بی کلام میانی با محوریت گیتار و در ادامه  با حضور زهی ها دنبال می شود . پس از این بخش خواننده در گام بالا دوباره شروع به خواندن میکند ( دارم هر شب میام از خونه بیرون ، هوای خونه سنگینه / من هر شعری که این روزا نوشتم از تو غمگینه ... بازم با گریه خوابم برد ، بازم خواب تو رو دیدم دوباره  / چقد غمگینم و تنهام ، چقد میخوام که باز بارون بباره ) و بعد صدای خواننده دوباره فرود می آید  و با اجرای بیت اول بخش با کلام پایان می پذیرد و در ادامه  نوای آرامش بخش گیتار و صدای آرام باران ورعد وبرق کار را به پایان می رساند . این قطعه از جمله هماهنگ ترین قطعات این آلبوم است و  هماهنگی خوبی بین تمام ارکان این قطعه  وجود دارد هرچند تنظیم می توانست باز هم بهتر باشد و ضعف هایی هم متوجه کار است از جمله اینکه فضای کار کمی تکراری به نظر می رسد . ( وضعیت این قطعه : خوب )

آهنگساز : حمید عسکری ، تنظیم کننده : شهاب اکبری ، ترانه سرا : حمید عسکری

خوشبختی : این قطعه که عنوان آلبوم هم از روی آن انتخاب شده در فضایی الکترونیک تنظیم شده و فضای شاد و مثبتی دارد . اما در این قطعه ملودی آن چنان که باید و شاید در نیامده. آهنگ زیبایی برای این کار ساخته شده و در صورت همراهی با یک ملودی و یک ترانه ی بهتر ، می توانست این قطعه را در وضعیت موفق تری قرار دهد اما در حال حاضر نمی توان به این قطعه به چشم یک قطعه شاخص و موفق نگاه کرد ، هر چند که عنوان متوسط هم در مقایسه با اکثر قطعات این آلبوم عنوان درخوری برای این قطعه محسوب نمی شود . این قطعه هرچند جزو بهترین قطعات این آلبوم نیست اما به عنوان سر آلبومی بسیار انتخاب مناسبتری بود تا قطعه ی خیلی دوست دارم . ( وضعیت این قطعه : متوسط رو به بالا )

آهنگساز : حمید عسکری ، تنظیم کننده : کوشان حداد ، ترانه سرا : علی بحرینی

تقاص : این قطعه ، کاور آهنگ بسیار زیبای ( لو بص فی عینی : اگر در چشمانم نگاه کند ) با صدای سیرین عبدالنور خواننده ی زن لبنانی هست که پیش از این هم توسط چند خواننده ی دیگر این آهنگ مورد استفاده قرار گرفته بود . ترانه ای که روی ملودی سوار شده ترانه ی بدی نیست ( بر خلاف قطعه ی خیلی دوست دارم ) واجرای خواننده هم در مقایسه با چند خواننده ی قبلی ای که این آهنگ را کاور کرده بودند بهتر و متناسب تر است . 

آهنگساز : اجرای مستقیم قطعه ی عربی ، تنظیم کننده : شهاب اکبری ، ترانه سرا : حمید عسکری

 

آهنگی که دوست داشتی : از این قطعه می توان به عنوان شاخص ترین قطعه ی این آلبوم یاد کرد . ترانه ، ترانه ی زیبایی ست و ملودی و تنظیم هم در وضعیت خوبی قرار دارند . این قطعه با نوای گیتار و سپس ساکسیفون شروع می شود و خواننده هم در ثانیه ی 29 اجرا را آغاز می کند  ( همین که یک نفر از دور لباسش رنگ تو باشه / همین که تو مسیر من یه گل فروشی پیداشه / بازم یاد تو می افتم ... همین که عصر یه جمعه آدم تو خونه  تنهاشه / همین که یک نفر اسمش شبیه اسم تو باشه / بازم یاد تو می افتم ) پس از این قسمت خواننده در گام بالاتری اجرا را  به خوبی به همراه یک ترانه ی و یک تنظیم زیبا  پی می گیرد ( با آهنگی که دوست داشتی تموم کافه ها بازن / تموم شهر همدستن منو یاد تو بندازن ... تو نیستی سرد و یخبندون تموم فصلا پائیزه / گذشتن از تو واسه من گذشتن از همه چیزه ) پس از این قسمت بخش بی کلام میانی با محوریت ساکسیفون ادامه می یابد . و بعد از این بخش خواننده اجرای بخش اول را به همان روال بخش اول پی می گیرد و در آخر نوای ساکسیفون کار را به انتها می رساند . به این قطعه در این آلبوم باید به چشم دیگری نگاه کرد که یک سر و گردن بالاتر از بقیه قطعات ظاهر شده . یک ترانه ی خوب مسبب ایجاد یک ملودی خوب و غیر تکراری شده که با یک تنظیم کاملا متناسب همراه شده و خواننده هم اجرای موفقی در مورد این قطعه دارد . در کل فضای این قطعه یک فضای تصویری و ملموس شده که بخشی از موفقیت ایجاد این فضای تصویری مدیون ترانه و تنظیم است . ( وضعیت این قطعه : بسیار خوب )

آهنگساز : حمید عسکری ، تنظیم کننده : شهاب اکبری ، ترانه سرا : زهرا زمانی

روزگار : تنظیم این قطعه به صورت 2 و 4 است که از سبک های قبلی مورد علاقه ی حمید عسکری است که در این آلبوم کمتر از آلبوم های قبلی مورد استفاده قرار گرفته . خواننده با لحنی ملایم و آرام در فضایی خلوت شروع به اجرا می کند به مرور موسیقی شلوغ تر می شود و خواننده هم در گام بالاتری اجرا را پی می گیرد . بخش بی کلام میانی با منقطع خوانی هایی از خواننده همراه است و بعد از این بخش ، بخش دوم کار اجرا می شود .  ترانه ی این قطعه و نحوه ی اجرای آن توسط خواننده حالتی شبیه نصیحت توام با همدردی و دلداری دارد و  از آن دست ترانه هایی ست که علی رغم سطحی بودنشان می تواند حالت آرام کننده و دلداری دهنده ای برای مخاطبان داشته باشد و از این لحاظ ترانه ی مثبتی ست . در کل این قطعه هر چند جای کار بیشتری به خصوص در بخش تنظیم دارد اما قطعه ی نسبتا مثبت و نسبتا منظمی محسوب می شود .

آهنگساز : حمید عسکری ، تنظیم کننده : پوریا حیدری ، ترانه سرا : علی بحرینی 

بگو دوسم داری : این قطعه به صورت شیش و هشت تنظیم شده . اجرای خواننده در ابتدا فضای آهنگ خنده و گریه ( از بهترین کارهای خواننده ) را به ذهن ها می آورد اما کار به سمت دیگری پیش می رود . ملودی بخش ترجیع بند سازگاری زیادی با ملودی اولیه ندارد و میشد ملودی بهتری برای این بخش انتخاب کرد . و ادامه ی کار پر از بگو دوسم داری می شود . در بخش دوم اجرا ، ابتدا موسیقی خلوت تر میشود و آهنگ از ریتم می افتد و در ابتدای اجرای این بخش نه گفتن خواننده با این لحن متناسب نیست . در ادامه ، کار به منوال بخش اول اجرا ، به پایان می رسد . در کل هم خوانی لازم بین ملودی قسمت های مختلف  این قطعه به وجود نیامده ، در واقع ملودی استفاده شده در قسمت های مختلف این قطعه به تنهایی کارهای زیبایی هستند اما به عنوان یک مجموعه  که همگی در یک قطعه لحاظ شوند همخوانی لازم را ندارند ، دقیقا بر خلاف قطعه ی آخر .

آهنگساز : حمید عسکری ، تنظیم کننده : پوریا حیدری ، ترانه سرا : حمید عسکری

سوءظن : این آهنگ هم  اجرایی مستقیم از یک آهنگ عربی ست . آهنگ با صداهای سمپلی شروع شده و افکت delay در آغاز کار نقش پر رنگی دارد . از ثانیه ی 36 هم زهی ها وارد کار می شوند و خواننده در ثانیه ی 56 اجرا را از سر می گیرد . ترانه ی این قطعه  حکایت از خستگی و کم آوردن عاشق دارد و با فضای کلی این قطعه همخوان است هر چند ترانه ی چندان قوی ای هم  محسوب نمی شود . میشد با انتخاب یک ترانه ی قوی تر با همین مضمون فعلی ( خستگی و کم آوردن عاشق ) این قطعه را به قطعه ای قابل قبول تر مبدل ساخت . یک نکته هم در مورد نام این قطعه لازم به تذکر است که نام این قطعه هم خوانی ای با فضای کلی ترانه ندارد و نباید صرفا به زعم آوردن کلمه ی سوءظن  در یک مصرع ، این نام را برای این قطعه انتخاب کرد در واقع فضای کلی این قطعه بیشتر حکایت از خستگی عاشق دارد تا سوءظن . شاید عناوین خستگی یا کم آوردم عنوان مناسبتری برای این قطعه بود . در مجموع این قطعه هم از جمله حیف شده های این آلبوم است و می توانست بسیار بهتر از این باشد و با توجه به کاور بودن این آهنگ عوامل می توانستند استفاده ی بهتری از این آهنگ زیبا داشته باشند .

آهنگساز : اجرای مستقیم قطعه ی عربی ، تنظیم کننده : شهاب اکبری ، ترانه سرا : امیر بذرافشان

عشق یک طرفه : این قطعه با محور ویولن و سپس گیتار آغاز می شود . از ثانیه 20 اجرای خواننده آغاز می شود و خواننده به زیبایی قسمت های مختلف ملودی این قطعه را به اجرا در می آورد . در بخش بی کلام ویولن نقش پر رنگی دارد و پس از این بخش بخش دوم به روال بخش اول اجرا می شود  ملودی این قطعه ملودی زیبایی ست و در واقع  به کمک یک تنظیم مناسب ، زیبا درآمده . تنظیم هم در این قطعه در وضعیت خوبی قرار دارد . ترانه ترانه ی سطحی ست اما متناسب با ملودی . در کل این قطعه ی نسبتا شاد از قطعات قابل قبول آلبوم خوشبختی به حساب می آید . ( وضعیت : خوب )

آهنگساز : حمید عسکری ، تنظیم کننده : شهاب اکبری ، ترانه سرا : حمید عسکری

نویسنده : مسعود.م

استفاده از این مطلب با ذکر نام نویسنده مانعی ندارد .

مطلب نوشته شده صرفا سلیقه ی شخصی نویسنده بوده است .

 

|+| نوشته شده توسط در پنجشنبه بیست و چهارم بهمن 1392  |
 دانلود کلیپ ابلیس از کنسرت فوق العاده 26 دی سعید شهروز
برای دانلود کلیپ ابلیس از کنسرت فوق العاده 26 دی سعید شهروز روی لینک زیر کلیک کنید :

دانلود

( توضیح:  کیفیت فیلم  ضعیفه ولی حال و هوای کنسرتو میتونید از روی این فیلم متوجه بشید )

 

|+| نوشته شده توسط در شنبه پنجم بهمن 1392  |
 دانلود آهنگ بسیار زیبای خورشید با صدای امیر تاجیک
دانلود آهنگ بسیار زیبای خورشید با صدای امیر تاجیک روی لینک زیر کلیک کنید :

دانلود آهنگ خورشید

توی جاده زیر رگبار،  نبریدن تا رسیدن

مثل موج لب ساحل ، پرم از لحظه دیدن

روح پرواز توی رگ هام ، شوق زندگی به من داد

تا رسیدن به خود من ، بی اثر بود زوزه ی باد

حالا خورشید روبرومه ، دیگه فصل سایه مرده

جاده ها دیگه تمومن ، یکی تنهاییمو برده

...

آلبوم زندگی با صدای امیر تاجیک یکی از بهترین آلبوم های منتشره در سال 91 بود که متاسفانه آنچنان که لایق آن بود به چشم نیومد .  در این پست ما یکی از زیباترین و با کیفیت ترین آهنگ های این آلبوم یعنی آهنگ خورشید رو برای دانلود قرار دادیم . با شنیدن این آهنگ مطمئنا اگه از مخاطبان حرفه ای موسیقی هستید برای خریدن و شنیدن کل آلبوم زندگی امیر تاجیک ترغیب میشید .  

|+| نوشته شده توسط در شنبه بیست و هشتم دی 1392  |
 ترانه های ناقص من 1
 

...

تو هرکاری که هم کنی

من از تو دل نمی برم

همین پیروزی منه

که از تو شکست می خورم

...

|+| نوشته شده توسط در چهارشنبه چهارم دی 1392  |
 دانلود آهنگ بسیار زیبای شک می کنم با صدای رضا یزدانی
برای دانلود آهنگ بسیار زیبای شک می کنم  با صدای رضا یزدانی روی لینک زیر کلیک کنید :

 دانلود آهنگ شک می کنم

درباره ی آهنگ : آلبوم خاطرات مبهم با صدای رضا یزدانی یکی از بهترین آلبوم های منتشر شده  در سال 91 بود ( و شاید هم بهترین آلبوم ) و آهنگ شک می کنم هم یکی از بهترین آهنگ های این آلبوم .

شک می کنم به خواب

برف می بارد ....

|+| نوشته شده توسط در چهارشنبه چهارم دی 1392  |
 دانلود آهنگ بسیار زیبای رفته با صدای خانم الهه
 

تو این روزای پر حسرت پاییزی این آهنگ خانم الهه خیلی بهم میسازه . آهنگ ( رفته ) رو میگم . وقتی شنیدین ممکنه به نظرتون این آهنگ آشنا بیاد آخه بعدا دکتر اصفهانی بر اساس همین آهنگ ، ترانه بوی باران رو خوند همون که میگه : ای که بوی باران شکفته در هوایت و ... آهنگ رو هم که استاد بزرگ  مرحوم همایون خرم ساخته .

برای دانلود آهنگ بسیار زیبای رفته با صدای خانم الهه روی لینک زیر کلیک کنید :

دانلود آهنگ رفته از خانم الهه

 

ای که رفته باخود دلی شکسته بردی
این چنین بـه طـوفـان تـن مـرا سپردی

ای کـه مهر باطل زدی به دفتر من
بعد تو نـیامد چه ها که بر سر من
بعد تو نـیامد چه ها که بر سر من
..............

 

|+| نوشته شده توسط در جمعه هفدهم آبان 1392  |
 دانلود آهنگ بسیار زیبای خوش بحالت ( خوش به حالت ) از علی عبدالمالکی
برای دانلود آهنگ بسیار زیبای خوش بحالت ( خوش به حالت ) از علی عبدالمالکی روی لینک زیر کلیک کنید :

دانلود آهنگ خوش به حالت

درباره ی آهنگ : آهنگ با اورتوری بسیار زیبا آغاز می شود که شدیدا شنونده را به ادامه این آهنگ ترغیب می کند .ملودی  و لحن اجرای خواننده به خوبی حس  ترانه را منتقل میکند . ترانه ای که از اعتراض مستاصلانه و توام با حسرت عاشق به محبوب خود با جمله ی طعنه آمیز ( خوش به حالت ) حکایت دارد . در مجموع این قطعه را یکی از بهترین آهنگ های علی عبدالمالکی می توان محسوب کرد .

 

خوش به حالت که منو یادت نیست ٬ خوش به حالت که فراموشت شد

خوش به حالت که از این تاریکی ٬ یه ستاره سهم آغوشت شد
خوش به حالت که دلت آرومه ٬ خوش به حالت که پریشون نیستی

خوش به حالت که منو یادت نیست ٬ خوش به حالت که پشیمون نیستیخوش به حالتون با هم خوشحالید  ٬ خوش به حالتون با هم خوش بختید

هر جایی که من تنهایی رفتم ٬ خوش به حالتون دوتایی رفتین
خوش به حالش تو دلت جا داره ٬ خوش به حالش دستاشو میگیری

خوش به حالش که پیشش میمونی ٬ خوش به حالش که واسش میمیریخوش به حالش عاشق چشماشی ٬ خوش به حالش عاشق چشماته

خوش به حالش همه ی دنیاشی ٬خوش به حالش همه دنیاته

|+| نوشته شده توسط در چهارشنبه هشتم آبان 1392  |
 دانلود آهنگ بسیار زیبای نقطه ی پایان با صدای گوگوش
برای دانلود آهنگ بسیار زیبای نقطه ی پایان با صدای گوگوش روی لینک زیر کلیک کنید :

نقطه ی پایان

با شعری زیبا از رها اعتمادی صدایی بسیار زیبا از گوگوش و آهنگسازی و تنظیم فوق العاده زیبایی از بابک سعیدی این قطعه ساخته شده . 

|+| نوشته شده توسط در سه شنبه نوزدهم شهریور 1392  |
 دانلود آهنگ بسیار زیبای روزگار با صدای امید
برای دانلود آهنگ بسیار زیبای  روزگار با صدای امید روی لینک زیر کلیک کنید :

دانلود آهنگ روزگار

اگه به زور روزگار از زندگیت میرم کنار 

میرم که ثابت بکنم عاشقتم دیوونه وار

تو گریه های زارو زار سپردمت به روزگار

این از خودم گذشتنو پای خاطرخواهیم بذار

خیال نکن که خواستمه این اونه که میخواستمه

به قبله ی محمدی اینه که حرف راستمه

میخوای واست همین وسط داد بزنم

با تار زلفات دلمو دار بزنم

پیش همه خلق خدا زار بزنم

گریه کنون سر توی دیوار بزنم

بعد یه عمر آزگار یه عاشقی تو روزگار

از عشق تونست که بگذره بدون باختن تو قمار

درباره ی این قطعه : این قطعه رو خیلی دوست دارم مخصوصا ترانه ی پر احساس و ساده شو .  با شنیدن این آهنگ یاد عشقای پاک می افتم .

|+| نوشته شده توسط در چهارشنبه ششم شهریور 1392  |
 دانلود آهنگ بغض با صدای رضا رویگری (به علاوه نقد )
 

برای دانلود آهنگ بغض با صدای رضا رویگری از آلبوم کازابلانکا روی لینک زیر کلیک کنید :

دانلود آهنگ بغض

نگاهی به این قطعه : این قطعه شروع دلپذیری دارد و مخاطب را به  شنیدن ادامه آن ترغیب  میکند . اجرای خواننده در ثانیه 36 شروع میشود و مخاطب صدای خواننده ای را میشنود که آشنایی غریبانه ای با این صدا احساس میکند . اجرای خواننده با جنس صدایی که دارد مخاطب دلزده از صداهای تکراری این روزهای موسیقی پاپ را بیشتر به هیجان می آورد و با لحنی زیبا خواننده شروع میکند : (یه جوری بغضمو بشکن بذار راحت شم از این درد / دلم میخاد بیای اما نمیتونم بگم برگرد) . میشود گفت حتی در جاهایی که شاید مخاطب لحظه ای از آهنگِ این قطعه احساس شباهت با برخی قطعات از خوانندگان دیگر کند جنس خاص صدای خواننده سبب شده در مخاطب حس متفاوتی به وجود آید . ترانه ترانه زیبایی ست اما کوتاه و باید گفت یک ترانه ی سه بیتی نمی تواند جوابگوی یک قطعه ی 4 ، 5 دقیقه ای باشد . در بعضی جاها نیز حالت تکرار و  یک نواختی ای در این قطعه به وجود آمده . در کل این قطعه قطعه موفقی محسوب میشود و شاید اگر کمی از تکرار و یک نواختی در این قطعه کم میشد با اضافه کردن موارد  لازم ( بیشتر از نظر ترانه و کمی هم تنظیم ) ، این قطعه می توانست باز هم بهتر و بهتر باشد .

 

|+| نوشته شده توسط در چهارشنبه ششم شهریور 1392  |
 دانلود بهترین آهنگ های تیتراژهای ماه رمضان سال 92 از دیدگاه وبلاگ جوان مشرقی

برای دانلود  آهنگ دل شکسته با صدای حامد زمانی از برنامه ی شهر باران روی لینک زیر کلیک کنید :

 دل شکسته

بیا و قصه مو خودت روایت کن / حــالا خـــودت قضاوت کن / اگــه بـدم چـرا هوامو داری

آخـه فــدای تو چقد فـداکاری / مگــه به مــن بـدهــکـــاری / میبخشی من رو منت نمیذاری

نبـودیُ هزاردفه زمیـن خـوردم / نبــــودیُ کــم آوردم / ولی همش به دادِ من رسیدی

توهرکی غیـرتو اگه که سرکـردم / آخــرش ضــرر کـــردم / وقتی باشـی حــرومه ناامیدی

دلِ شکـــسته قیـمـتی تره آره / صــِدای بهتــری داره / خــدا ببین چقد دلـم شکسته

بیا ولحظه هامو آسمونی کن / بیا و مـهـربـونـی کــن / بیـا ببین چقـد دلم شکستـه

پشیمونم ازین مسیـر وارونه / ازیـن که گـم شـده خـونه / ازین که از سرِ خودم زیادم

پشیمونم ولی بازم دلم قرصه / یکــی حـالمـو می پرسه / تو لحظه ای که شمع رو به بادم

 .................................................................................................

برای دانلود آهنگ امام رضا با صدای حامد زمانی و عبدالرضا هلالی از برنامه ی شهر باران روی لینک زیر کلیک کنید :

 امام رضا

یکی میگه با یه فریاد ، راه میندازه داد و بیداد ، بچه مو آقا شفا داد ، تو صحن گوهر شاد
 
یکی که دلش شکسته  ، گوشه ی صحنت نشسته ، دخیل دردهاشو بسته ، عاشق دل خسته

نشون به این نشونه ، صدای نقاره خونه ، منو به تو می رسونه ، ببین دلم خونه

میدونم روسیام ، من اگه بی وفام ، ولی عشقم اینه ، عاشق این آقام

 منتظر یه اشاره م ، هرچی که دارم بذارم ، دلمو زیارت بیارم ، منی که آواره م

 دلم اگه بی قراره ، چشام اگه هی می باره ، ولی دلم غم نداره ، آقام دوسم داره

 میشه شاهی کنی ، منو راهی کنی ، چی میشه به منم ، یه نگاهی کنی

 .........................................................................................................................

برای دانلود آهنگ ماه عسل با صدای فرزاد فرزین از برنامه ی ماه عسل روی لینک زیر کلیک کنید :

ماه عسل

نشستم هواتو نفس می کشم ، یه چند وقتیه حال من بهتره

دارم راه میفتم ببینم تهش ، منو این هوا تا کجا می بره

دارم راه میفتم ببینم تو رو ،
تویی رو که یه عمره راهی شدی

مگه می شه رد شد نگاهت نکرد ، ببین توی آینه چه ماهی شدی

هوایی رو که تو نفس می کشی ، دارم راه می رم بغل می کنم

تو با من بمون تا ته این سفر ، من این ماهو ماه عسل می کنم

همه زندگیمو بگیری اَزم ، بازم پای عشقِ تو وایمیستم

یه آدم تو دنیا نشونم بده ، بتونه بگه عاشقت نیستم

همه عمر،من سجده کردم به تو ، من از حسرت غیرِ تو خالیم

هنوزم زمان پرستیدنت ، برام هیچ فرقی نداره کیم

..............................................................................................................................

برای دانلود آهنگ دستان خالی  با صدای میثم ابراهیمی از برنامه ی شهر باران روی لینک زیر کلیک کنید : 

دستان خالی

حسی که دارم به عشقت مثل حسای دیگه م نیست که دلم تورو میخادت این قد تو رو میخادت اینقد
مَحرم نمی بینم به جز تو که تنها کسم میشی و باید همه حرفا رو بهت زد همه حرفا رو بهت زد


هر سال همین موقع کنار تو دنیام عوض می شه و حضورتو یادم میارم تو رو یادم میارم
قلبم برای دیدن تو بازم بی نفس می شه و بدون تو طاقت ندارم طاقت ندارم


با این که دورم از دلت تنهاترم نمی کنی هیچ موقع مهربونی قلبتو کم نمی کنیاین همه دورم از تو و چترت رو شونه ی منه همیشه سایه بونمی هر وقت که بارون می زنه

دوس دارم ببینمت هر چی آرزو دارم بگم برات درد و دل کنم باهات وقتی می پیچه تو این روزا هوات

وقتی نزدیک توام میشه از تموم دنیا دس کشید میشه باز نفس کشید با تو می شه باز به آسمون رسید
با این که دورم از دلت تنهاترم نمی کنی هیچ موقع مهربونی قلبتو کم نمی کنی
این همه دورم از تو و چترت رو شونه ی منه همیشه سایه بونمی هر وقت که بارون می زنه

...........................................................................................................................

برای آهنگ سازش با صدای مهدی یراحی از برنامه ی ماه عسل روی لینک زیر کلیک کنید :

سازش

هر جور می تونی بمون، من با تو سازش می کنم

هر بار می گفتم نرو، این بار خواهش می کنم

با زخمِ تنهاتر شدن، محتاجِ تسکینم نکن

تنهاتر از من نیستی، تنهاتر از اینم نکن

با گریه های هر شبم، دنبالِ مرهم نیستم

این بار بشکن بغضمو، فکرِ غرورم نیستم

کی گفته این خواهش منو، تو چشمِ تو کم می کنه

این التماسِ آخرم، خیلی بزرگم می کنه

باور نکن راضی بشم، چون دوستت دارم بری

اِنقدر دَرا رو وا نکن، من که نمی ذارم بری

یک عمر من پرپر زدم، چون دردِ دوری کم نبود

اینا که می گم یک شب از، چیزی که حس کردم نبود

 .....................................................................................................

برای دانلود آهنگ به دادم برس با صدای احسان خواجه امیری از تیتراژ سریال مادرانه روی لینک زیر کلیک کنید :

به دادم برس 

منو به حال من رها نکن تو که برای من همه کسی

اگه هنوزم عاشق منی چرا به داد من نمی رسی

من از تصورِ نبودنت رو شونه ی تو گریه می کنم

منی که دل بریدم از همه ببین برای تو چه می کنم

تمام عمر رد شدم ازت ببین کجا شدم اسیر تو

به پشتِ سر نگاه نمی کنم که برنگردم از مسیر تو

به حد مرگ می پرستمت ولی برای عشق تو کمه

خودت به من بگو بهشت تو کجای این همه جهنمه

 

|+| نوشته شده توسط در یکشنبه سیزدهم مرداد 1392  |
 بهترین آهنگ های تیتراژهای ماه رمضان سال 92 از دیدگاه وبلاگ جوان مشرقی
 آهنگهای برتر از میان آهنگ های تیتراژهای ماه رمضان سال 92

 آهنگ دل شکسته با صدای حامد زمانی از برنامه ی شهر باران

آهنگ امام رضا با صدای حامد زمانی و عبدالرضا هلالی از برنامه ی شهر باران

آهنگ ماه عسل با صدای فرزاد فرزین از برنامه ی ماه عسل

 آهنگ دستان خالی  با صدای میثم ابراهیمی از برنامه ی شهر باران

 آهنگ سازش با صدای مهدی یراحی از برنامه ی ماه عسل

آهنگ به دادم برس با صدای احسان خواجه امیری از سریال مادرانه

|+| نوشته شده توسط در یکشنبه سیزدهم مرداد 1392  |
 دانلود آهنگ بسیار زیبای حقیقت های امروز با صدای سامان جلیلی

برای دانلود آهنگ بسیار زیبای حقیقت های امروز با صدای سامان جلیلی روی لینک زیر کلیک کنید :

حقیقت های امروز

حقیقت های امروز مصلحتش دروغه

بگو راستو از کی بپرسیم سر همه شلوغه

|+| نوشته شده توسط در دوشنبه سی ام اردیبهشت 1392  |
 دانلود آهنگ بسیار زیبای شبم سیاه روزم سیاه با صدای روزبه نعمت الهی
برای دانلود آهنگ بسیار زیبای شبم سیاه روزم سیاه با صدای روزبه نعمت الهی روی لینک زیر کلیک کنید :

شبم سیاه و روزم سیاه

شبم سیاه روزم سیاه تمام عمر من تباه اگه یه روز نیای سراغم

تو شادی و غم منی بارون نم نم منی بی تو مثه یه کویر داغم


|+| نوشته شده توسط در دوشنبه شانزدهم اردیبهشت 1392  |
 دانلود آهنگ بسیار زیبای مجرم با صدای شهیاد
برای دانلود آهنگ بسیار زیبای مجرم روی لینک زیر کلیک کنید :

دانلود مجرم

تو اینجایی کنار من ولی با گریه مانوسی

به ظاهر با منی اما داری تنهایی میپوسی

به ظاهر با منی اما چشمات بارونی و شرجی

چرا هیچ وقت نفهمیدم تو از من داری می رنجی

خبر داری از احساسم که به عشق تو محکومه

تو چشمای منه مجرم همیشه ترس معلومه

از این احساس بیزاری با این دیوونه درگیری

دارم از دست میرم چون داری از دست من میری

در و دیوار این خونه به گریه متکی میشه

منو این خونه حرفامون داره با هم یکی میشه

مجرم منم که زندگیت کنار من تباه شد

عذاب تو برای من شبیه یک گناه شد

منو ببخش مقصرم ، دوباره اشتباه شد

 

|+| نوشته شده توسط در دوشنبه بیست و ششم فروردین 1392  |
 دانلود آهنگ فوق العاده زیبای الکی با صدای سیاوش قمیشی
برای دانلود آهنگ فوق العاده زیبای الکی با صدای سیاوش قمیشی  روی لینک زیر کلیک کنید :

الکی

 

من فقط عاشق اينم حرف قلبتو بدونم

الكي بگم جدا شيم تو بگي كه نميتونم

من فقط عاشق اينم بگي از همه بيزاري

دو سه روز پيدام نشه و ببينم چه حالي داري

من فقط عاشق اينم عمري از خدا بگيرم

اينقدر زنده بمونم تا بجاي تو بميرم

من فقط عاشق اينم روزايي كه با تو تنهام

كار و بار زندگيمو بزارم براي فردا

من فقط عاشق اينم وقتي از همه از كلافم

بشينم يه گوشه دنج موهاي تو رو ببافم

عاشق اون لحظه ام كه پشت پنجره بشينم

حواست به من نباشه دزدكي تو رو ببينم

من فقط عاشق اينم عمري از خدا بگيرم

اينقدر زنده بمونم تا بجاي تو بميرم


|+| نوشته شده توسط در پنجشنبه یکم فروردین 1392  |
 دانلود آهنگ بسیار زیبای آخرین تلاش از ستار
برای دانلود روی لینک زیر کلیک کنید :

دانلود آخرین تلاش

این آخرین تلاشمه واسه بدست آوردنت

باور کن این قلبو نرو این التماس آخره

چقد میخوای تو بشکنی غرور این شکسته رو

هر چی میخوای بگی بگو اما نگو بهم برو

این دلو عاشقش نکن اگه منو دوست نداری

راحت بگو اگه میخوای قلب منو جا بزاری

دلم پر از شکایته اما صدام در نمیاد

میترسم از دستم بری کاری ازم بر نمیاد

نرو نزار که بعد از این دنیا به عشق شک بکنه

هر کی دلش جایی دیگه ست عشقو بخواد ترک بکنه

نفس زدم از ته دل معصومه این قلب به خدا

نزار بشه محال واسش باور عشق آدما

مرگ دلم پای تو اگه ازش گذر کنی

لب تر کنی رفیقتم کافیه با ما سر کنی

|+| نوشته شده توسط در پنجشنبه یکم فروردین 1392  |
 دانلود آهنگ بسیار زیبای زندونی با صدای حسین زمان
نوبت رسید به یکی دیگر از بهترین اهنگ های امسال

آهنگ زندونی با صدای حسین زمان خواننده خوش صدای موسیقی پاپ

با ملودی و تنظیم بسیار زیبای علیرضا افکاری

برای دانلود روی لینک زیر کلیک کنید :

زندونی 

|+| نوشته شده توسط در سه شنبه بیست و نهم اسفند 1391  |
 ملودی عشق
 

بیا ببین دیدنیه حال من و این منظره

چشمای خشک من داره می باره پشت پنجره

ببین داره خودش میاد این غم توی حنجره م

که داره تنظیم میشه با اشکای پشت پنجره م

تویی که داری میری و ساز جدایی می زنی

مگه نمی دونی که تو ملودی عشق منی ؟

.......

......

ترانه از مسعود.م

 

|+| نوشته شده توسط در سه شنبه بیست و نهم اسفند 1391  |
 ته تنهایی
برای دانلود آهنگ بسیار زیبای ته تنهایی میثم ابراهیمی روی لینک زیر کلیک کنید :

دانلود آهنگ ته تنهایی

خودم با خودم آشتی میکنم

خودم با خودم هی بهم میزنم

من اونقدر تنها شدم بعدِ تو

که با سایه ام اینجا قدم میزنم

بدون بهونه بدون دلیل

برای خودم عطر و گل میخرم

مثله آدمایی که دیوونه ان

صدات میکنم اسمتو میبرم

ته تنهایی همینجاست که میگن

این همون آخر دنیاست که میگن

-

خودم با خودم زندگی میکنم

خودم میگم و هی خودم میشنوم

دلم خیلی از دست دنیا پُره

صدای تورو دیگه کم میشنوم

خودم با خودم درددل میکنم

تا از گریه از غصه خوابم بره

میدونم نمیفهمی تو این اتاق

چقدر زندگی بی تو سخت میگذره

ته تنهایی همینجاست که میگن

این همون آخر دنیاست که میگن...


|+| نوشته شده توسط در جمعه هجدهم اسفند 1391  |
 
 
 
بالا